Szklane schody, czyli nowoczesne wykończenie schodów

Data dodania: 27.07.2016


Wnętrza naszych domów coraz częściej przypominają zdjęcia z katalogów designerskich. Właściciele nieruchomości przykładają wiele uwagi do tego jak wyposażyć i wykończyć przestrzeń, żeby oprócz funkcjonalności cechowała się pięknym wyglądem. Schody nie są tu wyjątkiem, a firmy produkujące schody na zamówienie otwierają się na nietypowe zamówienia klientów. Przykładem może być wykorzystanie szkła do wykonania elementów schodów.

Szklane stopnie

Wyjątkowym rodzajem konstrukcji schodów są takie, w których szkło jest materiałem wykorzystywanym do budowy stopni. Czy takie schody są bezpieczne? Jak mówią specjaliści z firmy wycenaschodow.pl zdecydowanie tak – wynika to przede wszystkim z wytrzymałego szkła, które stanowi budulec stopni. Struktura takiej konstrukcji opiera się nie tylko na szklanej powierzchni schodów, ale także na metalowym szkielecie, który pełni rolę elementu nośnego.

Szklane schody nie sprawdzą się jednak najlepiej w domach rodzinnych, gdzie mieszkają między innymi małe dzieci. Pomimo tego, że ich konstrukcja jest całkowicie bezpieczna, sama powierzchnia szklana może sprawiać problemy z poruszaniem osobom starszym lub schorowanym.

Balustrada wypełniona szkłem

Nieco bardziej dostępnym i łatwym w zastosowaniu w domach prywatnych jest balustrada wypełniona szkłem. Jak pokazują realizacje firmy wycenaschodow.pl tego typu wykończenie konstrukcji jest nie tylko dość uniwersalnym rozwiązaniem, które wygląda dobrze niemal w każdym wnętrzu i znakomicie uzupełnia większość rodzajów schodów.

Szklana balustrada nie tylko wprowadza nowoczesny charakter do wnętrza, ale również pomagają wizualnie powiększyć przestrzeń. Z jednej strony nie zabierają cennego miejsca, z drugiej strony podkreślają rozpraszanie się naturalnego i sztucznego oświetlenia.

Wycena schodów

A ile trzeba zapłacić za konstrukcje schodów z wykorzystaniem szkła? Trudno powiedzieć, ponieważ ostateczny koszt takiego projektu jest wynikiem wielu zmiennych – między innymi od rodzaju schodów czy warunków technicznych w danym pomieszczeniu.

W zależności od tego jaki element konstrukcji ma stanowić szkło niezbędne będzie zastosowanie odmiennych rodzajów tego materiału. W przypadku szklanych stopni konieczne będzie skorzystanie z grubszego hartowanego szkła, podczas gdy balustrada wypełniona szkłem nie będzie już musiała sprostać tak wymagającym warunkom, więc grubość szkła może być nieco mniejsza.

Jak działa frezarka

Okleiniarki prostoliniowe