Producent metalowych i drewnianych schodów na wymiar

Data dodania: 25.10.2019


Dopasowanie schodów i poręczy zależy od tego jak zostaną wykonane oraz wymierzone pod miejsce, w którym się znajdują. Dlatego najlepszym rozwiązaniem na idealnie dopasowane mogą być tylko schody na wymiar. Schody na wymiar mogą być metalowe, drewniane lub szklane. Mogą także mieszać różnorodne materiały i tekstury.

Dlaczego schody na wymiar?

Schody na wymiar pozwalają na dowolny projekt wymarzonych schodów. Schody z metalową konstrukcją, z drewnianymi lub szklanymi stopniami idealnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Projektanci wymyślają coraz to nowe połączenia i formy schodów na wymiar. Dlatego warto znaleźć zakład stolarski, który dzięki używaniu najwyższej jakości surowców oraz maszyn do ich obrabiania, proponuje niepowtarzalne schody na wymiar.

Schody metalowe

Schody na wymiar – czy to sztuka?

Schody na wymiar mogą okazać się prawdziwą sztuką, miejscem centralnym domu, czymś do nadaje wnętrzu stylu oraz motywu przewodniego jego wystroju. Dlatego warto zwrócić uwagę na projekt wykonania schodów i dopasować go do naszych oczekiwań. Schody na wymiar mogą posiadać różnorodne poręcze, tralki i balustrady, które można spersonalizować na swój sposób.

Jak wygląda proces produkcji schodów na wymiar?

Proces produkcji schodów na wymiar rozpoczyna się od wykonania szczegółowych i precyzyjnych pomiarów w miejscu, w którym mają znaleźć się schody. Następnie wymiary są przenoszone na rysunek techniczny i wspólnie z klientem ustalany jest ich projekt. Istnieje możliwość wypełnienia formularza, który umożliwia stworzenie wstępnego projektu wykonania schodów. Kiedy projekt zostanie zaakceptowany przez klienta następuje rozpoczęcie wykonania schodów w pracowni. Następnie schody są transportowane i umieszczane w miejscu ich przeznaczenia.

Schody na wymiar – producent

Najlepszy producent schodów na wymiar zapewnia solidne wykonanie oraz unikalny projekt zarówno nowoczesnych jak i klasycznych schodów na wymiar. Schody wewnętrzne do domu lub mieszkania powinny być bezpieczne, wytrzymałe oraz odporne na zniszczenia. Na każdym etapie produkcji schodów na wymiar trzeba zachować precyzję oraz być niezwykle starannym podczas wykonywania pomiarów. Szczególnie jeżeli chodzi o szklane schody samonośne oraz wszystkie schody, które nie posiadają konstrukcji, a są oparte na belkach przymocowanych w ścianie. Tutaj ważne jest obliczenie maksymalnego obciążenia schodów, ich solidne wykonanie, a także staranny montaż.