Pies w domu – jak dbać o piękno wnętrz

Data dodania: 18.04.2017


Kiedy mieszkamy razem z czworonożnym przyjacielem, warto zadbać o to, aby codzienne otoczenie pozytywnie wpływało na ich samopoczucie. Szczęście zwierzaków jest tak samo ważne jak nasze, dlatego powinniśmy nauczyć się, jak dbać o piękno wnętrz i pielęgnować przestrzeń domu, w którym mieszka pies.

Zasada numer jeden: dopasuj kolor dywanów lub wykładzin do koloru sierści zwierzaka. Wygląd naszego pupila może stać się inspiracją dla stworzenia indywidualnego wystroju wnętrza. Zdecyduj się na podłogi oraz schody drewniane (np. z orzecha amerykańskiego), gdy pies ma czekoladowe lub brązowe umaszczenie. Jeśli nasz pupil ma jasną, biszkoptową sierść, kanapy można pokryć materiałem o takim samym lub podobnym odcieniu. Takie rozwiązania nie tylko idealnie pasują do umaszczenia naszego psa, ale są przede wszystkim praktyczne. Sierść zwierzęcia będzie znacznie mniej widoczna na powierzchni
o podobnym kolorze.

Zasada numer dwa: nie maluj ścian na biało. Ocierając się o ściany nasi pupile zostawiają na ich powierzchniach brud, przez co odcień ścian szybko zmienia się w szary. Dlatego warto popracować z ciemniejszymi kolorami, na których otarcia staną się niewidoczne. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem są farby, które można z łatwością czyścić z plam i brudu  tak pokryte ściany są idealnym elementem każdego domu, w którym mieszkają zwierzęta.

Zasada numer trzy: zorganizuj przestrzeń z głową. Organizacja zależeć będzie od tego, jakie życie prowadzi nasz pupil. Jeśli dużo wychodzi na dwór, warto trzymać przy drzwiach ręczniki do  wycierania łap oraz szczotki i grzebienie do czyszczenia sierści. Należy również przystosować przestrzeń tak, aby pies mógł bez problemu tam nabrudzić, a my z łatwością po nim posprzątać. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie i psiakowi sporo stresu.

Zasada numer cztery: odkurzanie i szczotkowanie. Wykonując te dwie czynności unikniemy kumulowania się niechcianych kłębków sierści. Regularna kąpiel oraz wyczesywanie pupila pomoże usunąć nadmiar sierści, jeszcze zanim wyląduje na naszym łóżku, kanapie lub podłodze. Trudno nie zgodzić się z tym, że zdecydowanie łatwiej jest wyczyścić psa aniżeli obicia.

Frezarko-czopiarki

Stosując się do czterech prostych zasad sprawimy, że przestrzeń będzie dopasowana do potrzeb naszego pupila i pozytywnie wpływała na jego samopoczucie. Przy okazji, ułatwimy sobie życie i skrócimy każde sprzątanie o kilkadziesiąt cennych minut, które będziemy mogli poświęcić na zabawę z psem.

Dobieranie piły formatowej