Oryginalne pomysły na schody w domu

Data dodania: 15.12.2016


Kiedyś schody były po prostu koniecznym do poruszania się między piętrami elementem budowlanym. Obecnie możliwości projektowe pozwalają na wykorzystanie ich jako prawdziwej ozdoby wnętrza. Oto oryginalne pomysły na schody w domu, które pokazują, że schody nie muszą być nudne.

Lewitujące stopnie

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie wnętrza domu lub mieszkania piętrowego jest montaż schodów wspornikowych. Na pierwszy rzut oka schody takie sprawiają wrażenie, jakby samoczynnie unosiły się w powietrzu – tymczasem odpowiada za to przemyślany sposób ich produkcji. Taka konstrukcja, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na specjalnych wspornikach montowanych z jednej strony w stopniu, a z drugiej w ścianie. Nazywane są też schodami półkowymi – właśnie ze względu na podobieństwo w instalacji.

Sprawdzona firma z doświadczeniem: schody drewniane Poznań

Drewniane kontrasty

Kolejnym sposobem na oryginalne schody w domu jest zastosowanie nietypowych połączeń drewna przy ich budowie. Tradycyjnie schody samonośne lub żelbetowe są wykonane z jednego rodzaju drewna – niekwestionowanym faworytem Polaków w tej kwestii jest buk oraz szlachetny dąb. Jednak wystarczy wybrać dwa, kontrastujące ze sobą gatunki drewna, gdzie jeden posłuży za materiał na stopnie, a drugi na podstopnice. Niebanalny efekt gwarantowany.

Producent schodów na wymiar poleca: schody drewniane

Nowoczesne szkło

Jeśli nie drewno, to warto pomyśleć nad zastosowaniem szkła przy projektowaniu konstrukcji. Producenci schodów na zamówienie coraz częściej do wykończenia schodów drewnianych używają właśnie szkła. Można je zastosować na przykład w postaci barierki wypełnionej hartowanym szkłem albo wykonać szklaną taflę w miejscu podstopnic. Nie ma obaw o bezpieczeństwo takich schodów – materiał ten jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie i cieszy się ogromnym uznaniem. Oprócz tego nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Zobacz także: usługi cnc

Ściana przy schodach

Ciekawie wykonane i piękne schody warto wyeksponować – można w tym celu wykorzystać ścianę, przy której będą zamontowane. Lustro, oryginalne kinkiety, wzorzysta tapeta czy mała galeria obrazów – to tylko kilka pomysłów, co może się znaleźć na takiej ścianie.

Projektowanie, produkcja i montaż: schody Szczecin

Ozdobne i funkcjonalne oświetlenie

Wisienką na torcie będzie także odpowiednie oświetlenie klatki schodowej w domu. Przede wszystkim musi ono być funkcjonalne, a więc zapewniać wygodne i bezpieczne poruszanie się po schodach. Ale bez problemu można też zadbać o wizualną stronę systemu oświetlenia – doskonale sprawdzają się w tym celu taśmy lub punktowe „oczka” LED.

Informacje o tokarce

Szukasz producenta schodów na zamówienie? Zobacz: schody gięte

Strugarki czterostronne