Jakie wnętrze – takie schody! Projekty dopasowane do domów klasycznych i nowoczesnych.

Data dodania: 30.11.2017


Jakie muszą być idealnie dobrane schody? Przede wszystkim jest to praktyczny element wnętrza, który powinien być komfortowy w użytkowaniu. Poza tym muszą również pasować stylistycznie do wnętrza, powinny być trwałe, dzięki wykorzystaniu dobrej jakości materiałów oraz bezpieczne dla użytkujących domowników. Nie zapominaj jednak, że pierwsze, co rzuca się w oczy to wygląd schodów, dlatego mają one naprawdę duży wpływ na to, jak ostatecznie będzie prezentować się Twój dom w oczach domowników i odwiedzających Cię gości. Projektowanie schodów nie jest proste, ale doświadczony producent schodów poradzi sobie z tym zadaniem i dopasuje schody do Twojego wnętrza tak, abyś był w pełni zadowolony. Schody na wymiar pozwalają na dokładny dobór ich rodzaju i materiału, z jakiego mają być wykonane. Jeśli złożysz zamówienie indywidualne, z pewnością zostaniesz jeszcze lepiej potraktowany, a Twoje schody zyskają gwarancję solidnego wykonania i trwałości na długie lata. Przejdźmy do meritum naszego artykułu, a mianowicie do wyboru schodów pomiędzy klasycznymi, a nowoczesnymi.

schody drewniane

Klasyczne schody drewniane

Uniwersalne, klasyczne wnętrza powinny odpowiadać nawet najbardziej wybrednym osobom. Właśnie dlatego są one niezmienne od lat bardzo popularne – zwłaszcza wśród osób remontujących dom lub budujących go od podstaw. Producent schodów, którego wybierzesz na pewno również spotkał się z tym trendem i modą na klasyczne wnętrza. Schody na wymiar również mogą być dopasowane go takiego wystroju!

schody drewniane Poznań

Jakie więc schody będą idealnie wyglądały w klasycznych wnętrzach? Proponujemy Ci rozważenie wyboru schodów wangowych – są niezwykle stabilne, dzięki belkom wykorzystanym w ich konstrukcji. Dzięki swojej stabilności stają się również bezpieczne dla użytkowników. Chcesz jeszcze bardziej podkreślić swoje klasyczne wnętrze? Postaw na drewniane wykończenie z wykorzystaniem drewna dostępnego w naszym kraju – mowa tu o dębię lub buku. Drewno orientalne również będzie dobrze komponować się z wnętrzem klasycznym, jednak jest dużo droższe, a polskie produkty drewniane w niczym mu nie ustępują, jeśli chodzi o wygląd i trwałość. Dobierz rodzaj drewna do pozostałych mebli w Twoim mieszkaniu – odcień nie powinien różnić się bardziej niż 2-3 tony.

Fado Szczecin Wypożyczalnia

G2 TEAM

Schody nowoczesne

Mimo popularności wnętrz klasycznych, coraz częściej młodzi właściciele domów stawiają na styl nowoczesne. Cechuje je projekt zgodny z najnowszymi trendami w architekturze. Jeśli zdecydujesz się urządzić dom w stylu minimalistycznym lub industrialnym – schody nowoczesne będą świetnym wyborem dla Twojego wnętrza. W tego typu nieruchomości dobrym wyborem będą schody kręte – niezwykle widowiskowe, mogą być wykonane z surowych materiałów i nie wymagają wykończenia drewnem, które nie do końca pasuje do wnętrz nowoczesnych.

projektowanie schodów