Jak wybrać meble ogrodowe?

Data dodania: 26.07.2017


Zadbany ogród to nieodłączny element każdej działki oraz domu jednorodzinnego. Nie należy jednak zapominać, że nie tylko zieleń nadaje piękno przestrzeni zewnętrznej, ale również przeróżne ozdoby. Warto również zadbać o miejsce do spędzania wolnego czasu na świezym powietrzu. Dlatego radzimy, jak wybrać meble ogrodowe.

Wybierając meble ogrodowe trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Jednym z nich są certyfikaty oraz normy. Jedne z nich określają, czy produkt nie zagraża on zdrowiu oraz czy nie szkodzi środowisku, a inne czy materiał pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Warto również zwrócić uwagę na długość okresu gwarancji, zapewni nam to spokój oraz komfort użytkowania.

schody na wymiar

Kolejnym czynnikiem, który należy skontrolować jest jakość elementów łączących. Należa do nich takie części jak sruby, zawiasy oraz gwoździe. Ich sprawdzenie jest szczególnie ważne, ponieważ w zalezności od materiału, będa w różnym stopniu ulegać procesowi korozji. Wpływa to nie tylko na wygląd samych elementów łącznących, ale również samego drewna. U niektórych gatunków drewna rdza powoduje przebarwienia materiału, dlatego warto dopilnować, aby złącza były wykonane ze stali nierdzewnej.

www.v4l.pl

Jednak najważniejszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę wybierając meble do ogrodu jest to, z jakiego gatunku drewna zostały wykonane. Będzie miało to znaczący wpływ na wytrzymałość materiału, a także sposób pielęgnacji oraz konserwacji. Ponadto, każde drewno będzie inaczej odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Wybór mebli ogrodowych opiera się na podobnych zasadach jak wybór drewna jakomateriału konstrukcyjnego, z którego tworzy się przykładowo stropy lub schody Gdynia.

Ponadto, zakup mebli ogrodowych musi się odbyć po sprawdzeniu ich stanu technicznego. Należy sprawdzić czy meble noszą ślady żerowania owadów, pęknęcia oraz wad fabrycznych. Ten krok jest przeznaczony w szczególności dla osób, które decyzują się na zakup mebli używanych.

usługi CNC

Godne polecenia są meble, kórych bazę stanowi drewno egzotyczne. Wyróżniają się niezywkłą wytrzymałością, ponieważ po przeprowadzniu odpowiedniej konserwacji ich żywotność wynosi od15 do 25 lat. Dodatkowo, zdecydowanie sporą zaletą drewna egzotycznego jest odporność na kontakt z wodą.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na drewno krajowe czy egzotyczne, musimy pamietać o tym, aby meble pasowały do innych elementów znajdujących się w ogrodzie oraz aby były wygodne i praktyczne.

Apartamenty z widokiem na morze