Ile miejsca powinny zajmować schody wewnętrzne na wymiar?

Data dodania: 25.10.2019


Zastanawiasz się ile miejsca powinny zajmować schody? Schody umożliwiają bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami domu lub mieszkania. Dlatego powinny być wykonane solidnie, a także być bezpieczne i odporne na wieloletnią eksploatację. Schodzenie i wchodzenie nie powinno sprawiać żadnych trudności.

Jaki jest standardowy rozmiar schodów na wymiar?

Standardowy wymiar schodów powinien wynikać z wzoru 2h + s = 60-65 cm przy czym: “h” określa planowaną wysokość stopnia, “s” to szerokość stopnia, natomiast wynik po znaku równości wskazuje na średnią długość ludzkiego kroku. Średnia długość kroku wynosi 63 centymetrów.

Wysokość stopnia jest mierzona od jednego brzegu podstopnicy do drugiego. Zgodnie z normą wysokość stopnia schodów użytkowych powinna mieścić się w przedziale 18 – 20 cm. Natomiast głębokość stopnia czyli jego szerokość powinna mieć minimum 25 cm. Wchodzenie i schodzenie ze schodów musi odbywać się swobodnie. Dlatego podczas projektowania schodów musimy zwrócić uwagę na tzw. przestrzeń swobodną. Przestrzeń swobodną to odcinek pomiędzy najniższą krawędzią stropu a stopniem. Według norm przestrzeń swobodna nie powinna być mniejsza niż 200 cm.

Schody metalowe

Idealne wymiary schodów

Idealne wymiary schodów to takie, które są dopasowane do kroku jego użytkownika. Jeżeli użytkownikami schodów będą również dzieci, musimy pamiętać o wszelkich zabezpieczeniach jak balustrady, tralki czy furtki, które uniemożliwiają wejście dziecku na schody podczas nieobecności lub nieuwagi dorosłego. Powinniśmy zwrócić zwrócić również uwagę na funkcjonalność schodów. Możemy na przykład wykorzystać miejsce pod schodami i zaprojektować spiżarnię lub garderobę.

Jakie miejsce najlepiej wybrać na schody na wymiar?

Schody na wymiar powinny być usytuowane w miejscu w którym bezpiecznie i bez żadnych problemów będziemy mogli się po nich porusza. Dlatego schody na wymiar to najlepsze rozwiązanie. Oddajemy projekt schodów w ręce profesjonalistów, którzy precyzyjnie wymierzą przestrzeń i zaprojektują schody na wymiar. Firma, która wykonuje schody na wymiar

Producent schodów na wymiar

Schody na wymiar – pomiary, wykonanie i montaż powinny być wykonywane przez sprawdzonego i doświadczonego producenta schodów na wymiar jakim jest Stairs Doors. Oferujemy solidne schody na wymiar, które będą idealnie dopasowane do Twojego pomieszczenia.