Czy drewniane schody półkowe będą pasować do Twojego domu?

Data dodania: 30.03.2018


Wybudowanie nowego domu od podstaw to nie lada wyzwanie dla każdego z nas. Jeżeli właśnie planujesz budowę swojej własnej nieruchomości, na pewno niedługo przyjdzie ci zastanowić się nad stylistyką swoich wnętrz oraz nad ich odpowiednim wykończeniem. Wśród stylistycznych trendów architektonicznych wciąż króluje design nowoczesny. Niezależnie od wybranej stylistyki – jeżeli twój dom posiada piętro lub poddasze użytkowe, konieczny jest wybór idealnych schodów! Nowoczesne przestrzenie rządzą się swoimi prawami, dlatego schody drewniane jako uniwersalne rozwiązanie będą do nich świetnie pasowały. Poznaj sposób na niesamowity wygląd swoich schodów i postaw na drewniane schody półkowe.

Produkcja schodów

Czym dokładnie są schody tak zwane półkowe? Opierają się one na wspornikach – nośnym elemencie konstrukcyjnym, który stanowi bardzo ważną kwestię. Z jeden strony są one wmontowane w ścianę, a z drugiej stanowią po prostu część stopnia. Trzeba przyznać, że lewitujące w powietrzu schody prezentują się naprawdę niesamowicie, jednak ich montaż nie należy do najłatwiejszych. Powie ci to każdy producent schodów – lepiej powierzyć to zadanie fachowcowi i cieszyć się ze świetnych efektów. Konstrukcja nośna powinna być szczególnie stabilna, aby schody nie drżały i były naprawdę solidne.

Schody półkowe na pierwszy rzut oka mogą nie wyglądać zbyt stabilnie, jednak producent schodów zapewnia o ich solidności oraz bezpieczeństwie użytkowania. Projektowanie schodów nie jest proste, ale z całą pewnością możemy stwierdzić, że w kwestii komfortu schody półkowe nie ustępują w niczym schodom tradycyjnym. Lekka i stabilna konstrukcja stanowi podstawę prowadzącą nas do pełnego zadowolenia ze schodów. Wizualny wygląd schodów wyróżnia je wśród pozostałych konstrukcji – sprawdzą się one we wnętrzach nowoczesnych, a także minimalistycznych, w których liczba elementów wyposażenia jest ograniczona do minimum. Jeżeli zależy Ci na naprawdę efektowym wyglądzie swoich schodów półkowych – powinieneś sprawić, aby projekt schodów posiadał także oświetlenie punktowe LED. Dzięki umieszczeniu go na wysokości stopni, podnosimy bezpieczeństwo i gwarantujemy schodom świetny wygląd.

Schody drewniane

Schody drewniane półkowe wymagają indywidualnej wyceny producenta – cena uzależniona jest często od skomplikowania konstrukcji oraz samego projektu. Wielkość projektu również nie jest bez znaczenia. Pamiętaj o doborze materiałów, które także nie są bez znaczenia jeśli chodzi o kwestię kosztów. Rodzime gatunki będą na pewno sporo tańsze, ale drewno egzotyczne wziąć zyskuje na popularności.