Schody drewniane – jak sprawić, żeby były bezpieczne?

Data dodania: 30.03.2018


Jeżeli właśnie budujesz swój dom, na pewno zorientowałeś się, że nie jest to droga usłana różami. No chyba, że róże mają kolce. Prawda jest taka, że budowa domu wydaje się nigdy nie kończyć, a koszty zamiast maleć – wciąż rosną. Nic nie idzie jednak na marne, własny dom to prawdziwy komfort i spełnione marzenie wielu z nas. Jeżeli planujesz posiadanie domu z piętrem – konieczna będzie instalacja odpowiedniej konstrukcji schodów. Chcemy odciążyć cię od kolejnej trudnej decyzji – dzięki nam dowiesz się, jakie schody drewniane są bezpieczne i praktyczne dla użytkowników. Projekt schodów wpływa także na wygląd naszego wnętrza – nie są one już tylko elementem praktycznym i warto o tym dobrze pamiętać.

Schody drewniane

Jeżeli zastanawiasz się, co właściwie jest najważniejsze podczas wyboru schodów – na pewno powinna być to ich funkcjonalność. Schody na wymiar charakteryzują się tym, że możesz idealnie dobrać je do swojej przestrzeni. Projekty gotowe często nie dają takiej wygody. Schody muszą być stylowe i naprawdę estetycznie wykończone, dlatego producent schodów powinien bez problemu podpowiedzieć ci, które z nich wybrać. Jeżeli postawisz na fachowca z dużym doświadczeniem, możesz liczyć na dobrą poradę, ponieważ zawsze będzie on się kierował jakościom materiałów. Pamiętaj też o doborze odpowiedniej długości kroku i wysokości stopni, tak aby były one wygodne dla dzieci i dorosłych. Nie zapominaj też o tym, że projekt schodów powinien doskonale komponować się z resztą wnętrza – mowa tu o ich stylistyce.

Maszyny CNC do drewna

Wygodne korzystanie ze schodów to podstawa – nie może sprawiać nam to zbyt dużej trudności. Ważne jest również bezpieczeństwo korzystania ze schodów – w końcu twoja rodzina musisz być się dobrze przemieszczając się pomiędzy piętrami. Warto więc wyposażyć schody drewniane w dodatkową poręcz lub też podstopnie – dzięki temu łatwiej będzie zachować równowagę w trakcie przemieszczania się. Konstrukcja takiego elementu, jak schody drewniane również nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa. Pomyśl nad schodami w formie tradycyjnej (jednobiegowe, dwubiegowe), które są nie tylko wygodne, ale również ponadczasowe. Schody kręte są rozwiązaniem do domów o małej powierzchni, ale także do nowoczesnych wnętrz. Podobnie sprawa wygląda ze schodami półkowymi, które dają wspaniały efekt „lewitacji” w powietrzu i naprawdę robią duże wrażenie estetyczne. Schody na wymiar zawsze powinny być instalowane przez producenta, który wykona to zadanie z należytą precyzją. Dzięki temu już wkrótce będziesz mógł powiać swoje nowe schody – w nowym domu!

Produkcja schodów

Najlepsze frezarki CNC