Bezpieczne korzystanie ze schodów – każdego dnia!

Data dodania: 30.11.2017


Bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców budowanego przez Ciebie domu stanowi jedną z najważniejszych kwestii, o których musisz pamiętać planując jego projekt oraz wykonanie. Jeśli planujesz budowę domu piętrowego – konieczne będzie dokonanie takiego wyboru, jak projekt schodów. Pamiętaj, że będą z nich korzystać Twoi najbliżsi – każdego dnia! Codzienne korzystanie ze schodów z pewnością może przynieść niebezpieczne sytuacje, których każdy z nas chciałby możliwie uniknąć. Możesz jednak łatwo je wykluczyć – wystarczy poznać nasze praktyczne wskazówki odnośnie bezpiecznego użytkowania schodów – zapoznaj z nimi szczególnie najmłodszych mieszkańców domu.

projektowanie schodów

Projekt schodów jest bardzo ważny – powie Ci to każdy producent schodów z doświadczeniem, jednak najczęstszą przyczyną wypadków domowych jest zwyczajny pośpiech. Uczulaj swoich najbliższych, aby rozważnie korzystali ze schodów, a wspólnie możecie zaoszczędzić wielu przykrych, a nawet niebezpiecznych sytuacji.

Użytkowanie schodów wymaga uwagi przy każdym stopniu. Unikaj wnoszenia na piętro ciężkich i nieporęcznych przedmiotów – jeśli Twoje ręce są zajęte, poproś kogoś o asekurowanie Cię. W takiej sytuacji niemożliwym jest złapanie się poręczy, dlatego jest to szczególnie niebezpieczne i wymagające rozwagi.

Kolejna kwestia to oświetlenie – już projekt schodów może uwzględniać ten element, który poprawi bezpieczeństwo. Jest to rozwiązanie przydatne szczególnie po zapadnięciu zmroku. Projektowanie schodów stanowi proces, który może składać się również z elementów oświetleniowych. Mimo wszystko staraj się nie korzystać ze schodów po ciemku.

Wypadki często są spowodowane pozostawionymi na schodach przedmiotami, o które łatwo można się potknąć i stracić równowagę. Schody pełnią funkcję szafy na zabawki, ubrania i szereg innych przedmiotów. Pamiętaj, że to nie jest najlepsze miejsce na przechowywanie tego typu rzeczy – warto mieć na uwadze fakt, że schody powinny być puste.

schody drewniane Poznań

Schody pełnią dziś nie tylko funkcje użytkowe – to także stylowa ozdoba każdego wnętrza, dlatego warto zadbać o ich pielęgnacje. Preparaty, które temu służą mogą jednak powodować, że stopnie schodów staną się śliskie – daj znać domownikom, żeby uniknęli przypadkowego poślizgnięcia.

Klockarki

Źle dobrana konstrukcja schodów również może okazać się niebezpieczna. Projektowanie schodów najlepiej powierzyć fachowcom, którzy zaprojektują i wykonają Twoje wymarzone i przede wszystkim bezpieczne schody. Oszczędzanie na materiałach również nie jest dobrym pomysłem – pamiętaj, że to inwestycja na długie lata, która na pewno zwróci się w postaci bezpieczeństwa i jakości schodów.

schody drewniane

Maszyna CNC do firmy